Naše produkty

Dodávateľ obalových materiálov a páskovacej techniky.

stretchfólia a sieťovina

  • TITULNÁ STRÁNKA
  • stretchfólia a sieťovina

Stretch fólia sa ako elastický obalový materiál používa na fixáciu a balenie tovaru na paletách. Je to jednoduchý, lacný a univerzálny spôsob balenia tovaru. Fixačná strečová fólia chráni tovar pred nečistotami, vlhkosťou a nepriaznivými klimatickými podmienkami. Pri práci s fóliou sa využívajú vlastnosti ako prieťažnosť a termostatická priľnavosť, čo umožňuje rýchle a pevné balenie tovaru. Tieto vlastnosti sú žiadúce pre baliaci materiál. Súčasný trend je používanie tenšej fólie (bežne sa označuje ako nízkomikronážná strečová fólia), čím sa redukujú náklady na balenie a množstvo vyprodukovaného odpadu. Výrobný program stretch fólie spoločnosti OBAL PARTNER SK je rozdelený z hľadiska použitia fólie a to na ručné balenie a strojové balenie. Vyrábame prevažne transparentné, ale taktiež aj čierne a biele obalové fólie v rôznych hrúbkach a šírkach. Baliaca fólia je ekologicky nezávadná a plne recyklovateľná.

obr. produktu

Stretch fólia

Ručná strečová fólia vyrobená z trojvrstvového LLDPE (lineárny nízkohustotný polyetylén) materiálu sa používa na ručné balenie paliet, krabíc, kartónov a iných typov výrobkov/produktov. Fólie vyrábame s prieťažnosťou 150%, prípadne viac. Zaoberáme sa výrobou predpätej ako aj ručnými fóliami s nízkou hrúbkou, tzv. superstretch.

obr. produktu

Sieťovina

Paletizačná sieťovina sa podobne ako strečová obalová fólia používa na upevnenie tovaru na palete pri preprave alebo skladovaní. Baliaca sieťovina však nebráni odvetrávaniu baleného tovaru. To je veľmi dôležité práve pri tovare s obsahom vody (drevo, ovocie, zelenina a iné) aby sa zabránilo zapareniu, zrážaniu vody, hnilobe prípadne k premočeniu a znehodnoteniu baleného materiálu.Tovar na palete je pri ovinutí paletizačnou sieťovinou v niekoľkých vrstvách stále dobre viditeľný a je tak možné jednoducho a kedykoľvek overiť druh, kvantitu a kvalitu prepravovaného tovaru, čo je práve pri manipulácii s poľnohospodárskymi produktami nezanedbateľnou výhodou. Paletizačná sieťovina je vyrobená zo 100% HDPE, v čírom (bezfarebnom) prevedení a je tak úplne recyklovateľným materiálom.